Menu Content/Inhalt
Start arrow Szkolny konkurs...
Szkolny konkurs ortograficzny PDF Drukuj Email
Wpisał: Rafał Pałka   
14.04.2007.

27 marca w ramach corocznych obchodów Tygodnia Kultury Języka Polskiego w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny. W rywalizacji wzięli udział uczniowie czternastu, spośród szesnastu klas uczących się w naszej szkole.

Pierwsza część konkursu Rozgrzewka Ortograficzna polegała na rozwiązaniu kolorowych rebusów, zabawy słowami i literami. Po takim początku  wszyscy uczniowie, zebrani w dwuosobowe drużyny, mogli  pracować nad prawdziwymi zadaniami, pełnymi pułapek, wyjątków, zagadek i wieloznaczności. Dużo problemów mieli uczestnicy z poprawnym zastosowaniem w zdaniach takich słów jak: Jerzyk, jerzyk, jeżyk czy maż i marz.


 Jeden z konkursowych rebusów

W związku ze zbliżającymi się świętami, należało uzupełnić tekst wielkanocnego wiersza Śmigus, który w całości brzmi tak:

Henryk z butlą czyha

Chyżo hoża Hanna czmycha

Na zakończenie konkursu uczniowie mieli narysować wielkanocne jajo, zaznaczając jakimi kolorami, w jakie wzory i w którym miejscu należy je pokolorować, wykonując to zadanie należało użyć nazw, które mogłyby być ortograficznymi pułapkami. 

 

Zmieniony ( 14.04.2007. )
 
następny artykuł »

Menu główne

Start
Szukaj

Gościmy