Menu Content/Inhalt
Start arrow Z ekologią...
Z ekologią za pan brat to wokół piękny świat PDF Drukuj Email
Wpisał: Rafał Pałka   
22.02.2012.
Od nowego roku szkolnego 2011/2012 w Gimnazjum Publicznym nr 1 będzie realizowany program dotacyjny „Szkoły dla Ekorozwoju 2011”. Projekt   umożliwi zagospodarowanie podwórza szkolnego, które w czasie zajęć służy uczniom, a po zajęciach społeczności lokalnej. Dużym problemem  jest zbyt mała ilość ławeczek, koszy  na śmieci i odpowiednio zagospodarowanych klombów. Projekt będzie miał również aspekt wychowawczy, ponieważ będzie kształtował postawę szacunku i uwrażliwi młodzież na konieczność  dbania o estetykę otoczenia.
Utworzymy na podwórzu szkolnym kącik zieleni, który  będzie  miejscem wypoczynku, a przede wszystkim  edukacji dla uczniów i mieszkańców gminy Grodków. Zaangażujemy uczniów, rodziców oraz społeczność lokalną do twórczej pracy nad projektem. Wyposażymy podwórze szkolne w ławki oraz kosze na śmieci.   Zasadzimy krzewy, drzewka i żywopłot w celu zapoznana uczniów z gatunkami  roślin i  będziemy kształcić poczucie  obowiązku dbałości o zieleń. Każda roślina będzie miała tabliczkę z nazwą.

Zorganizowane będą konkursy o tematyce ekologicznej, a pod koniec roku szkolnego „Dzień Ekologa” na który zostanie zaproszony naukowiec , a młodzież przygotuje inscenizację. Przygotujemy również wystawę  w Urzędzie Miasta i Gminy i afisze informacyjne.
Realizacja projektu sprawi, że otoczenie naszej szkoły stanie się jej atutem i miejscem gdzie każdy będzie mógł miło spędzić czas oraz poznać różnorodność gatunkową roślin.
Nasz praca będzie na bieżąco dokumentowana i przedstawiana społeczności lokalnej. Mamy nadzieję, że ładne podwórko sprawi, że w szkole będzie jeszcze przyjemniej i weselej.
W szkole został przeprowadzony szkolny konkurs „Nasze śmiecioludki” w którym młodzież wykazała się dużą pomysłowością. Zwyciężyła klasa IIa, drugie miejsce zajęła klasa IIe, a trzecie IIb.
Na zebraniu rodzice zostali zapoznani z realizacją projektu oraz byli zachęcani do współpracy. Na szkolnym korytarzu znajduje się gazetka z informacjami o realizowanym w naszym szkole projekcie.
Nauczyciele GP nr 1 – koordynatorzy projektu
Zmieniony ( 18.04.2012. )
 

Menu główne

Start
Szukaj

Gościmy