Menu Content/Inhalt
Start arrow VII Ogólnopolski...
VII Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców o Puchar Burmistrza Grodkowa i Dyr. GP1 PDF Drukuj Email
Wpisał: Rafał Pałka   
06.02.2009.
6 grudnia 2008 r. w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego w Grodkowie odbył się Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców o Puchar Burmistrza Grodkowa i Dyrektora Gimnazjum Publicznego nr 1 w Grodkowie. Była to już siódma edycja imprezy, której celem jest propagowanie sportu, zachęta do jego uprawiania oraz promocja szkoły i miasta.


Otwarcia turnieju dokonał Burmistrz Grodkowa Pan Marek Antoniewicz wraz z Dyrektorem Gimnazjum Publicznego nr 1 w Grodkowie Panią Elżbietą Sarabon – Pałką.
Sportowe zmagania poprzedził występ zespołu tanecznego działającego przy Gimnazjum Publicznym nr 1 w Grodkowie, którego opiekunem jest pani Teresa Basiura. Swoje umiejętności zaprezentowali też uczniowie w tańcu Break – Dance.
W turnieju rywalizowały ze sobą drużyny dziewcząt i chłopców z Gimnazjum Publicznego z Ziębic, Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „ SUKCES” z Komprachcic i Gimnazjum Publicznego nr 1 z Grodkowa. Naszą dziewczęcą drużynę reprezentowały: Bartkiewicz Monika, Bielecka Paulina, Haręża Katarzyna, Rusin Aleksandra, Seemann Magda, Zaleska Weronika, Jaworska Małgorzata, Plewa Aleksandra, Babicz Kamila, Górna Marta, Wysowska Katarzyna, Tokar Justyna, Sieńkowska Edyta, Ilkowska Marta, Galus Izabela. Opiekunem drużyny jest p. Sławomir Łoza. Drużynę chłopców reprezentowali : Cetnar Kamil, Różycki Krzysztof, Kolanko Sebastian, Błoch Marek, Biernat Tomasz, Schabowicz Dawid, Zawadzki Michał, Baranowski Patryk, Szymczyk Jakub, Balcerek Mateusz, Olszewski Adam, Urban Szymon, Świerczyński Rafał.Opiekunem drużyny jest p. Piotr Mleczko.
Przy głośnym, sportowym dopingu zebranej społeczności uczniowskiej rozpoczęła się walka o zwycięstwo. Również na trybunach trwała rywalizacja w konkursie na „Super Kibiców”. Jej celem było wyłonienie najlepiej kibicującej klasy. Konkurs przygotowały i przeprowadziły p. Iwona Godek i p. Jolanta Sobstel wraz z przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum Publicznego nr 1 w Grodkowie.
Po zaciętej walce rywalizację chłopców wygrała drużyna Gimnazjum Publicznego nr 1. Drugie miejsce zajęła drużyna Gimnazjum Publicznego z Ziębic, trzecie miejsce drużyna Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „ SUKCES” z Komprachcic. W rywalizacji dziewcząt zwycięstwo odniosła drużyna Gimnazjum Publicznego z Ziębic, na drugim miejscu uplasował się zespół Gimnazjum Publicznego nr 1 z Grodkowa, trzecie miejsce zajęła drużyna z Komprachcic.
Na zakończenie turnieju dyrektor Gimnazjum Publicznego nr 1 w Grodkowie Pani Elżbieta Sarabon – Pałka wręczyła drużynom uczestniczącym w turnieju pamiątkowe puchary i dyplomy, pogratulowała zdobytych miejsc i zaprasiła na kolejną edycję turnieju, który odbędzie się w przyszłym roku szkolnym.

Opracowali: Sławomir Łoza i Adam Boczarski


Zmieniony ( 06.02.2009. )
 
następny artykuł »

Menu główne

Start
Szukaj

Gościmy