Menu Content/Inhalt
Start arrow Wędkarstwo
Wojewódzkie Zawody Wędkarskie PDF Drukuj Email
Wpisał: Rafał Pałka   
30.05.2008.
W dniu 17 maja 2008 r. na kanale Ulgi w Opolu odbyły się III Mistrzostwa Województwa Opolskiego w Wędkarstwie Spławikowym Szkół Podstawowych i Gimnazjów. Do sportowej rywalizacji przystąpiło 60 uczniów ze szkół podstawowych i 59 gimnazjalistów.

Nasze gimnazjum reprezentowała drużyna w składzie: Michał Zając, Dawid Ogonowski, Jakub Boczarski. Drużyną opiekował się Adam Boczarski.

Zawody rozgrywano przy pięknej, słonecznej pogodzie. Rywalizacja była zacięta i do końca trzygodzinnych zmagań nikt nie był pewien zwycięstwa. Łowiono głównie niewielkie okonie, ale trafiały się też spore jazie i leszcze. O kolejności w końcowej klasyfikacji decydowała ogólna masa złowionych przez zawodników ryb.

Po ostatecznym podliczeniu wyników okazało się, że w klasyfikacji indywidualnej Michał Zając zajął drugie miejsce, Dawid Ogonowski piąte a Jakub Boczarski szóste miejsce.

Jeszcze większa radość ogarnęła nasz zespół po ogłoszeniu wyników drużynowych. Okazało się bowiem, że jesteśmy drużynowymi mistrzami województwa opolskiego za rok 2008 z czego jesteśmy bardzo dumni.


Należy w tym miejscu podkreślić wzorową organizację zawodów i bardzo sympatyczną atmosferę panującą podczas imprezy.

Nagrody wręczali prezes Zarządu Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Opolu p. Zygmunt Czekański oraz przewodniczący Komisji Młodzieżowej przy Zarządzie Okręgu, p. Wiesław Miś.

Opracował: Adam Boczarski
Zmieniony ( 30.05.2008. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Menu główne

Start
Szukaj

Gościmy