Menu Content/Inhalt
Start arrow Poszerzamy horyzonty
Poszerzamy horyzonty PDF Drukuj Email
Wpisał: Rafał Pałka   
08.02.2008.

W dniu 24.04.2007r. Rada Ministrów przyjęła do realizacji Rządowy program wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży w 2007r. Podstawowym założeniem projektu było stworzenie warunków do rozwoju systemu zajęć pozalekcyjnych umożliwiających rozwijanie zainteresowań wykraczających poza podstawowy program realizowany w szkołach, zaspokajających potrzeby aktywnego spędzania czasu oraz kształtujących pozytywne postawy obywatelskie młodzieży. Zajęcia te miały również stworzyć szansę uzupełniania wiedzy oraz zdobycia niezbędnych i kluczowych umiejętności. W związku z tym, że od początku istnienia naszego gimnazjum organizowano bardzo dużo zajęć pozalekcyjnych, grupa zainteresowanych nauczycieli podjęła trud opracowania programu pt. „Poszerzamy horyzonty”. Do Kuratorium Oświaty w Opolu wpłynęło 325 wniosków, a jedynie 108 z nich, w drodze konkursu, zostało pozytywnie zaopiniowanych. Znaleźliśmy się wśród szczęśliwców pozyskując 35.000,00zł. na organizację zajęć i wyjazdów. Programem objęto 282 uczniów, którzy mieli możliwość uczestniczenia w wielu ciekawych i atrakcyjnych zajęciach:


kółko polonistyczne i komputerowe "W świecie teatru, muzyki i filmu"

kółko fizyczne "Rola doświadczeń w życiu człowieka"

kółko matematyczne "Matematyczne Po-Rachunki"

kółko historyczne "Przeszłość i teraźniejszość naszej gminy"

kółko j. angielskiego "Z angielskim za pan brat"

wewnętrzny system doradztwa zawodowego "Wybór zawodu to nie loteria"

zajęcia rekreacyjne "Wakacyjny finisz sportowy"

zajęcia rekreacyjno-sportowe "Sposób na nudę" 


Ponadto w ramach zajęć sportowych zorganizowano 4 wyjazdy na basen do Brzegu. Natomiast realizując program „W świecie teatru, muzyki i filmu” uczniowie uczestniczyli w koncertach z okazji Dni Elsnerowskich w Grodkowie oraz 2 spotkaniach muzycznych przygotowanych przez Filharmonię Opolską. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się wyjazdy do Teatru im. J. Kochanowskiego w Opolu, Teatru Muzycznego „Capitol” we Wrocławiu, a także Filharmonii Opolskiej. Na kółkach wypracowano również wiele produktów takich jak prezentacje multimedialne, filmy, albumy, sprawozdania. Realizacja tego projektu dała wiele satysfakcji i korzyści uczniom i nauczycielom.

Należy zaznaczyć, że również baza szkoły wzbogaciła się w ciekawe pomoce dydaktyczne, takie jak programy multimedialne z zakresu różnych przedmiotów, kamery internetowe, odtwarzacze DVD, radiomagnetofony, drukarki, sprzęt nagłaśniający, aparat fotograficzny, słowniki, filmotekę i wiele innych służących do urozmaicenia zajęć z j. angielskiego, j. polskiego, fizyki, historii, matematyki, informatyki, a także doradztwa zawodowego.

Zmieniony ( 08.02.2008. )
 
« poprzedni artykuł

Menu główne

Start
Szukaj

Gościmy