Menu Content/Inhalt
Start arrow Wycieczka do fil...
Wycieczka do filharmonii PDF Drukuj Email
Wpisał: Rafał Pałka   
08.11.2007.

BYLIŚMY, USŁYSZELIŚMY, ZACHWYCILIŚMY SIĘ …


Galeria zdjęć


W piątek 19 października uczniowie naszej szkoły,  uczestnicy programu „W świecie teatru, muzyki, filmu”, wybrali się na Międzynarodowy Festiwal Perkusyjny, który odbył się w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera.

Na koncert składał się występ francuskiej grupy perkusyjnej  Percussions Clawiers de Lyon oraz opolskich muzyków grających na skrzypcach, wiolonczelach, bębnach oraz innych instrumentach czyli Orkiestry Opolskiej Filharmonii.

Po niecierpliwym wyczekiwaniu na rozpoczęcie, na scenie pojawili się artyści, którzy zostali bardzo ciepło przywitani przez publiczność. Po chwili pojawił się również znakomity dyrygent, który wszedł na podium radosnym krokiem i z szerokim uśmiechem na twarzy.

 

W pierwszej części podziwialiśmy mistrzowskie wykonanie utworu Wolfganga Amadeusza Mozarta „Koncert Es-dur KV365 oraz Georga Gershwina „Błękitna rapsodia”.  W artystach można było dostrzec miłość do muzyki oraz  ogromne zaangażowanie,  jakie wkładali w każdy kolejny utwór. Przecudne brzmienia instrumentów wprowadzały publiczność w magiczny świat marzeń, snów i zadumania.

Następna część koncertu miała trochę inne brzmienie, ale publiczność wciąż pozostawała w stanie rozmarzenia. Usłyszeliśmy piękne wykonanie IV Symfonii f-moll op.36 Piotra Czajkowskiego w wykonaniu Filharmoników Opolskich pod batutą Bartosza Żurakowskiego. Po zakończeniu całego koncertu wykonawcy zostali nagrodzeni gromkimi brawami i owacjami
 na stojąco.

Wielu z nas ta muzyka naprawdę się spodobała, chociaż nigdy nie przypuszczaliśmy, że może być tak ciekawa i bardzo oryginalna. Sądzimy, że jeszcze długo będziemy pamiętać ten występ. Pomimo chłodnego wieczoru występ rozgrzał nasze serca i pozostawił niezapomniane wrażenia.

 

To na pewno nie był nasz ostatni pobyt w filharmonii.

Patrycja Garncarz i Karina Wachowiak

Zmieniony ( 08.11.2007. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Menu główne

Start
Szukaj

Gościmy